Prof. Dr. Nuray Senemoğlu

Eğitim Fakültesi Profesörü

Prof. Dr. Nuray Senemoğlu
Eğitim Fakültesi Profesörü

Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Programları ve Öğretim Anabilim Dalı başkanıdır.

Kız Teknik Yüksek Öğretmen Okulu, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü ile Ankara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Yönetimi ve Teftişi ve Planlaması Bölümünden lisans derecelerini alan Dr. Senemoğlu; Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Eğitim Yönetimi Teftişi alanında Yüksek Lisans, Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Program Geliştirme ve Öğretim alanında doktora derecelerini almıştır. The British Council'ın FCO bursunu kazanarak Leicester Üniversitesi School of Education'da doktora sonrası eğitim yapmıştır.          

Öğretmen olarak başladığı kariyerine Kız Teknik Yüksek Öğretmen Okulunda asistan, öğretim görevlisi ve Hacettepe Üniversitesinde araştırma görevlisi olarak devam etmiş; Hacettepe Üniversitesindeki görevini Doçent ve Profesör unvanlarını alarak sürdürmüştür. Süleyman Demirel Üniversitesi Eğitim Fakültesinde iki dönem Dekan olarak görevlendirilen Dr. Senemoğlu bu dönemde, Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Üyeliği de yapmıştır. Amerika Birleşik Devletleri Arizona State Üniversitesi College of Education'da Misafir Araştırmacı/Profesör olarak bulunmuştur.

Dr. Senemoğlu, Hacettepe Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Kurucu Müdürlüğünü de yapmıştır. Hacettepe Üniversitesinde lisans ve lisansüstü düzeyde ders vermeye ve danışmanlık yapmaya devam eden Dr. Senemoğlu; Süleyman Demirel Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi ve Yüzüncü Yıl Üniversitesinde dersler ve danışmanlıklar yürütmüştür.

Dr. Senemoğlu, ulusal ve uluslararası bağlamda Eğitim Programları ve Öğretim alanının en  seçkin profesörleri arasında yer almaktadır. Akademik deneyimleri arasında; eğitimde program geliştirme ve değerlendirme, okulöncesi eğitimden yükseköğretime öğretme-öğrenme süreçleri, kadın eğitimi ve öğretmen eğitimi konuları yer almaktadır. Dr. Senemoğlu, ulusal ve uluslararası pek çok çalıştay, sempozyum ve konferans düzenlemiştir. Eğitim alanının önde gelen yayın kuruluşlarınca basılmış kitap, makale ve diğer akademik çalışmalarıyla Türkiye’deki eğitim sistemine anlamlı katkılarda bulunmuştur. En çok bilinen çalışmaları arasında yer alan Gelişim, Öğrenme ve Öğretim: Kuramdan Uygulamaya adlı kitabı 25. baskıya ulaşmıştır.  

Halen International Society for Teacher Education (ISfTE)'nın seçilmiş Yönetim Kurulu üyesi olan Dr. Senemoğlu, aynı zamanda International Association for the Advancement of Curriculum Studies (IAACS)'in genel kuruluna seçilmiş Türkiye delegesidir.

Print This Page

Chris Gaunt

İngiliz Ticaret Odası Başkanı

Chris Gaunt
İngiliz Ticaret Odası Başkanı

İngiltere'de eğitim görmüş olup, kariyerine İngiltere ve Uluslararası firmalarda 30 yıldan uzun süre yöneticilik görevine sahiptir. HP Bulmer ve Allied Domecq’de üst düzey yöneticilik pozisyonlarında görev aldıktan sonra Coca-Cola International’da 15 yıl görev almıştır. 1995 yılında ilk olarak Hırvatistan'da Coca-Cola'ya katıldı ve bunu Doğu Avrupa'da Kıdemli Yönetim / GM görevleri ve ardından Orta Asya'da start-up operasyonlarında takip etti.

Daha sonra Güney Kafkasya, Orta Asya ve Orta Doğu'da Coca-Cola Şişeleme operasyonlarından sorumlu görevini üstlendi ve 2001'de Efes Invest (Anadolu / Coca-Cola ortak girişim) Başkanı olarak atandı.

Efes Invest ve Coca-Cola İçecek (CCI) Türkiye 'nin 2005 yılındaki birleşmesinin ardından NewCo'nun COO şefi seçildi. 2007'de CCİ Uluslararası Operasyonlar (10 ülke) Başkanlığına atanarak, 2010 yılında CCİ'den emekliye ayrıldı.

2013 yılından beridir İngiltere Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmakta olan Chris Gaunt aynı zamanda; Süzer Group Yönetim Kurulu Üyesi, Merkez Factoring ve Finansal Hizmetler Yönetim Kurulu Üyesi, Global Thinkers Forum Danışma Kurulu Üyesi ayrıca İngiltere Ticaret Odaları Global Akreditasyon Kurulu Yönetim Kurulu Üyesi görevlerini yürütmektedir.

Print This Page

Zafer Kurtul

Alternatifbank Yönetim Kurulu Üyesi

Zafer Kurtul
Alternatifbank Yönetim Kurulu Üyesi

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur. Wisconsin-Madison Üniversitesi'nden Finans dalında yüksek lisans (MBA) derecesi almıştır. 2000 -2010 tarihleri arasında Akbank Genel Müdürü ve Akbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 2010 – 2017 tarihleri arasında  Sabancı Holding bünyesinde CEO ve Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.
 
Halen Alternatifbank Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir.

Print This Page

Prof. Dr. Celal Erkut

Yönetim Hukuku Profesörü

Prof. Dr. Celal Erkut
Yönetim Hukuku Profesörü

1978 yılında Galatasaray Lisesi'ni ve 1982 yılında da İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdikten sonra aynı yıl İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi İdare Hukuku Anabilim Dalında araştırma görevlisi olarak göreve başlamıştır. 1987-1988 eğitim döneminde doktora çalışmalarını Lausanne Üniversitesi Hukuk Fakültesinde sürdürmüştür. 1989 yılında “hukuk doktoru”, 1993 yılında da “doçent” ünvanlarını alan ERKUT, 1999 yılının Ekim ayında Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne geçmiştir. ERKUT, 2000 yılının Ağustos ayından beri aynı Üniversitede İdare Hukuku Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapmış; 2004 yılında Profesör olmuş; 2011 yılında emekli olmuştur. Yayınlanmış beş kitabı ve elliye yakın makalesi vardır.

1998 -2001 tarihleri arası Galatasaray Spor Kulübü Derneğinde yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Halen Galatasaray Eğitim Vakfı mütevelli heyeti üyesidir. Ayrıca 2014 yılında Koç topluluğuna bağlı olan Vehbi Koç Vakfı’nın Yönetim Kurulu üyeliği görevine seçilmiştir.

Print This Page

Hasan Hüsnü Güzelöz

Avukat

Hasan Hüsnü Güzelöz
Avukat

1982 – 1986 dönemi İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. 1987 yılında Avukat oldu.
1989-1996 – Kendi ofisinde Koç grubu, Doğuş Grubu ve muhtelif şirketlerin avukatlığını yaptı.
1996- 2017 Doğuş Grubu şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesi ve Hukuk Müşavirliği görevlerini yürüttü.    
1995 – 1997 yılları arasında Garanti Yatırım ve Ticaret Bankası A.Ş. ve  1995- 2017 yılları arasında Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş’ nde hukuk müşaviri olarak görev üstlendi.
1997 yılında Türkiye’nin ilk Portföy Yönetim Şirketi olan Garanti Portföy Yönetimi A.Ş.’nin kuruluş işlemlerini yaptı. 18 yıl tüm işleyiş ve yönetiminde hukuk müşaviri ve Yönetim Kurulu üyesi olarak çalıştı,
1996 yılında Garanti Yatırım Ortaklığı’nın  kuruluş ve halka arz işlemlerini, 2016 yılına kadar Yönetim Kurulu üyeliği ve hukuk müşavirliği görevini üstlendi
1998 yılında  Doğuş Grubu’nun medya şirketlerinin tamamında  Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildi, 2018 yılının Kasım ayına kadar bu görevlerini Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak  sürdürdü.
2006 – 2017 yılları arasında  Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş. ile Doğuş Oto Pazarlama ve Ticaret A.Ş.’ne hukuktan sorumlu yönetim kurulu üyesii ve Otomotiv grubunun tamamının tüm hukuki konularından sorumlu yöneticisi, Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı ve Baş Hukuk Müşaviri olarak görev üstlendi.
Uzun zamandır Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptığı Doğuş Gayrimenkul şirketinde halen icracı YK üyesi olarak görevini sürdürmektedir.
“Hasan Hüsnü Güzelöz HHG Hukuk ve Danışmanlık” bürosu kurucusudur. Halen yurtiçi ve yurtdışı hukuksal danışmanlık ve avukatlık faaliyetlerini sürdürmektedir.    
Kadir Has ve Mef Üniversiteleri Hukuk Fakülteleri’nde Sermaye Piyasası Hukuku ve Rekabet Hukuku dersleri vermektedir.  
Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nin üçüncü dönem disiplin kurulu başkanlığını sürdürmektedir.
Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği üyesi, Foder Finansal Okur Yazarlık ve Erişim Derneği kurucu yönetim kurulu üyesi ve halen bu derneğin denetim kurulu başkanıdır.
Hasan Hüsnü Güzelöz evli ve iki çocuk babasıdır.
 

Print This Page

Tuncer Hunca

Hunca Kozmetik Kurucusu

Tuncer Hunca
Hunca Kozmetik Kurucusu

Amerika - Louisiana State Üniversitesi Kimya Fakültesi’nden mezun olmasının ardından İstanbul Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisansını tamamlamıştır. 1986 yılında aile şirketleri olan Hunca Kozmetik’de görev almaya başlamış olup bugün itibariyle yönetim kurulu başkanlığı görevini yürütmektedir.

Türkiye Olimpiyat Komitesi üyesi olmasının yanı sıra, Galatasaray Spor Kulübü Yönetim kurulu ve Divan Kurulu üyesidir. Ayrica 2013 - 17 yılları arasında Darüşşafaka Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevini de yürütmüştür.

Hunca Kozmetik markasını ve ürünlerini dünya standartlarında hizmet sunan bir yapıya dönüştüren Tuncer Hunca Hunca Kozmetik'i bugün kendi sektöründe en büyük pazar payına sahip firmalardan biri haline getirmiştir.

Print This Page

Mehmet Gültekin

Horizon Group kurucusu

Mehmet Gültekin
Horizon Group kurucusu

Horizon Group’un kurucusu olup aynı zamanda Avrupa İş Konseyi ve de Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası (BCCT) Yönetim Kurulu Üyesidir.

Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde yapmış, Lisansüstü eğitimini de İşletme (MBA) alanında İngiltere Wolverhamton Üniversitesinde tamamlamıştır.

1997 yılında merkezini İngiltere’de kurduğu Horizon Group (Tarabya İngiliz Okulları, Horizon Yurtdışı Eğitim Grubu, Horizon Akademi Dil Okulu, TBS Medya Yapım, Istanbul Workshop, Uluslararası Öğrenciler Derneği ve Academic Union) kısa sürede uluslararası başarı sağlamış, yapmış olduğu eğitim projeleri başta siyasiler olmak üzere, iş dünyası, eğitim camiası, medya ve birçok kurumdan tam destek ve takdir almıştır.

Sn. Gültekin, ulusal bir derginin yaptığı anket sonucu yılın en iyi “Sosyal Girişimcilik” ödülüne, Socrates Award Nomination Committee (Avrupa Birliği İş Konseyi) ve European Society for Quality Research (ESQR - Avrupa Birliği Kalite Araştırma Enstitüsü) tarafından da “Eğitimde uluslararası standartlar”, "Eğitim yönetimi ve eğitim metotları” konularında Avrupa Kalite Ödülüne (European Quality Award) layık görülmüştür.

 

Print This Page