Prof. Dr. Nuray Senemoğlu

Eğitim Fakültesi Profesörü

Prof. Dr. Nuray Senemoğlu
Eğitim Fakültesi Profesörü

Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Programları ve Öğretim Anabilim Dalı başkanıdır.

Kız Teknik Yüksek Öğretmen Okulu, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü ile Ankara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Yönetimi ve Teftişi ve Planlaması Bölümünden lisans derecelerini alan Dr. Senemoğlu; Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Eğitim Yönetimi Teftişi alanında Yüksek Lisans, Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Program Geliştirme ve Öğretim alanında doktora derecelerini almıştır. The British Council'ın FCO bursunu kazanarak Leicester Üniversitesi School of Education'da doktora sonrası eğitim yapmıştır.          

Öğretmen olarak başladığı kariyerine Kız Teknik Yüksek Öğretmen Okulunda asistan, öğretim görevlisi ve Hacettepe Üniversitesinde araştırma görevlisi olarak devam etmiş; Hacettepe Üniversitesindeki görevini Doçent ve Profesör unvanlarını alarak sürdürmüştür. Süleyman Demirel Üniversitesi Eğitim Fakültesinde iki dönem Dekan olarak görevlendirilen Dr. Senemoğlu bu dönemde, Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Üyeliği de yapmıştır. Amerika Birleşik Devletleri Arizona State Üniversitesi College of Education'da Misafir Araştırmacı/Profesör olarak bulunmuştur.

Dr. Senemoğlu, Hacettepe Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Kurucu Müdürlüğünü de yapmıştır. Hacettepe Üniversitesinde lisans ve lisansüstü düzeyde ders vermeye ve danışmanlık yapmaya devam eden Dr. Senemoğlu; Süleyman Demirel Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi ve Yüzüncü Yıl Üniversitesinde dersler ve danışmanlıklar yürütmüştür.

Dr. Senemoğlu, ulusal ve uluslararası bağlamda Eğitim Programları ve Öğretim alanının en  seçkin profesörleri arasında yer almaktadır. Akademik deneyimleri arasında; eğitimde program geliştirme ve değerlendirme, okulöncesi eğitimden yükseköğretime öğretme-öğrenme süreçleri, kadın eğitimi ve öğretmen eğitimi konuları yer almaktadır. Dr. Senemoğlu, ulusal ve uluslararası pek çok çalıştay, sempozyum ve konferans düzenlemiştir. Eğitim alanının önde gelen yayın kuruluşlarınca basılmış kitap, makale ve diğer akademik çalışmalarıyla Türkiye’deki eğitim sistemine anlamlı katkılarda bulunmuştur. En çok bilinen çalışmaları arasında yer alan Gelişim, Öğrenme ve Öğretim: Kuramdan Uygulamaya adlı kitabı 25. baskıya ulaşmıştır.  

Halen International Society for Teacher Education (ISfTE)'nın seçilmiş Yönetim Kurulu üyesi olan Dr. Senemoğlu, aynı zamanda International Association for the Advancement of Curriculum Studies (IAACS)'in genel kuruluna seçilmiş Türkiye delegesidir.

Print This Page

Chris Gaunt

İngiliz Ticaret Odası Başkanı

Chris Gaunt
İngiliz Ticaret Odası Başkanı

İngiltere'de eğitim görmüş olup, kariyerine İngiltere ve Uluslararası firmalarda 30 yıldan uzun süre yöneticilik görevine sahiptir. HP Bulmer ve Allied Domecq’de üst düzey yöneticilik pozisyonlarında görev aldıktan sonra Coca-Cola International’da 15 yıl görev almıştır. 1995 yılında ilk olarak Hırvatistan'da Coca-Cola'ya katıldı ve bunu Doğu Avrupa'da Kıdemli Yönetim / GM görevleri ve ardından Orta Asya'da start-up operasyonlarında takip etti.

Daha sonra Güney Kafkasya, Orta Asya ve Orta Doğu'da Coca-Cola Şişeleme operasyonlarından sorumlu görevini üstlendi ve 2001'de Efes Invest (Anadolu / Coca-Cola ortak girişim) Başkanı olarak atandı.

Efes Invest ve Coca-Cola İçecek (CCI) Türkiye 'nin 2005 yılındaki birleşmesinin ardından NewCo'nun COO şefi seçildi. 2007'de CCİ Uluslararası Operasyonlar (10 ülke) Başkanlığına atanarak, 2010 yılında CCİ'den emekliye ayrıldı.

2013 yılından beridir İngiltere Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmakta olan Chris Gaunt aynı zamanda; Süzer Group Yönetim Kurulu Üyesi, Merkez Factoring ve Finansal Hizmetler Yönetim Kurulu Üyesi, Global Thinkers Forum Danışma Kurulu Üyesi ayrıca İngiltere Ticaret Odaları Global Akreditasyon Kurulu Yönetim Kurulu Üyesi görevlerini yürütmektedir.

Print This Page

Zafer Kurtul

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Üyesi

Zafer Kurtul
Sabancı Holding Yönetim Kurulu Üyesi

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur. Wisconsin-Madison Üniversitesi'nden Finans dalında yüksek lisans (MBA) derecesi almıştır. 2000 -2009 tarihleri arasında Akbank Genel Müdürü olarak görev yapmıştır. Daha önce Citibank, BNP-Ak-Dresdner Bank ve Societe Generale'de yönetici olarak görevlerde de bulunmuştur.

19 Temmuz 2010 tarihinden itibaren Sabancı Holding bünysinde CEO’luk ve Yönetim Kurulu Üyeliğinin yanısıra Sabancı Üniversitesi mütevelli heyet başkan yardımcılığı görevini de sürdürmektedir.

Print This Page

Prof. Dr. Celal Erkut

Yönetim Hukuku Profesörü

Prof. Dr. Celal Erkut
Yönetim Hukuku Profesörü

1978 yılında Galatasaray Lisesi'ni ve 1982 yılında da İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdikten sonra aynı yıl İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi İdare Hukuku Anabilim Dalında araştırma görevlisi olarak göreve başlamıştır. 1987-1988 eğitim döneminde doktora çalışmalarını Lausanne Üniversitesi Hukuk Fakültesinde sürdürmüştür. 1989 yılında “hukuk doktoru”, 1993 yılında da “doçent” ünvanlarını alan ERKUT, 1999 yılının Ekim ayında Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne geçmiştir. ERKUT, 2000 yılının Ağustos ayından beri aynı Üniversitede İdare Hukuku Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapmış; 2004 yılında Profesör olmuş; 2011 yılında emekli olmuştur. Yayınlanmış beş kitabı ve elliye yakın makalesi vardır.

1998 -2001 tarihleri arası Galatasaray Spor Kulübü Derneğinde yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Halen Galatasaray Eğitim Vakfı mütevelli heyeti üyesidir. Ayrıca 2014 yılında Koç topluluğuna bağlı olan Vehbi Koç Vakfı’nın Yönetim Kurulu üyeliği görevine seçilmiştir.

Print This Page

Tuncer Hunca

Hunca Kozmetik Kurucusu

Tuncer Hunca
Hunca Kozmetik Kurucusu

Amerika - Louisiana State Üniversitesi Kimya Fakültesi’nden mezun olmasının ardından İstanbul Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisansını tamamlamıştır. 1986 yılında aile şirketleri olan Hunca Kozmetik’de görev almaya başlamış olup bugün itibariyle yönetim kurulu başkanlığı görevini yürütmektedir.

Türkiye Olimpiyat Komitesi üyesi olmasının yanı sıra, Galatasaray Spor Kulübü Yönetim kurulu ve Divan Kurulu üyesidir. Ayrica 2013 - 17 yılları arasında Darüşşafaka Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevini de yürütmüştür.

Hunca Kozmetik markasını ve ürünlerini dünya standartlarında hizmet sunan bir yapıya dönüştüren Tuncer Hunca Hunca Kozmetik'i bugün kendi sektöründe en büyük pazar payına sahip firmalardan biri haline getirmiştir.

Print This Page

Mehmet Gültekin

Horizon Group kurucusu

Mehmet Gültekin
Horizon Group kurucusu

Horizon Group’un kurucusu olup aynı zamanda Avrupa İş Konseyi ve de Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası (BCCT) Yönetim Kurulu Üyesidir.

Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde yapmış, Lisansüstü eğitimini de İşletme (MBA) alanında İngiltere Wolverhamton Üniversitesinde tamamlamıştır.

1997 yılında merkezini İngiltere’de kurduğu Horizon Group (Tarabya İngiliz Okulları, Horizon Yurtdışı Eğitim Grubu, Horizon Akademi Dil Okulu, TBS Medya Yapım, Istanbul Workshop, Uluslararası Öğrenciler Derneği ve Academic Union) kısa sürede uluslararası başarı sağlamış, yapmış olduğu eğitim projeleri başta siyasiler olmak üzere, iş dünyası, eğitim camiası, medya ve birçok kurumdan tam destek ve takdir almıştır.

Sn. Gültekin, ulusal bir derginin yaptığı anket sonucu yılın en iyi “Sosyal Girişimcilik” ödülüne, Socrates Award Nomination Committee (Avrupa Birliği İş Konseyi) ve European Society for Quality Research (ESQR - Avrupa Birliği Kalite Araştırma Enstitüsü) tarafından da “Eğitimde uluslararası standartlar”, "Eğitim yönetimi ve eğitim metotları” konularında Avrupa Kalite Ödülüne (European Quality Award) layık görülmüştür.

 

Print This Page