Tarabya British Schools - British Primary, Secondary and High School in Istanbul - Erasmus+

Erasmus+

Tarabya İngiliz Okulları, İstanbul'un tarihi ve kültürel mirasını anlatan üç gezi rotasını dünyaya tanıtmaya hazırlanıyor!

3 yıl sürecek Eurobalades (Eurogezinti) Projesiyle, Fransa, İtalya, İspanya, Portekiz, Bulgaristan, Yunanistan, Belçika ve Türkiye'den birer okul Avrupa'nın farklı gezi rotalarını dijital dünyaya taşımaya hazırlanıyor. Her okul, seçtiği bir gezi rotasını fotoğraflarla, videolarla ve metinlerle tanıtıp, bu bilgileri interaktif bir internet sitesinde, tabletlerde ve akıllı telefonlarda farklı dillerde kullanıma hazır hale getirecek. Uluslarası bir düzlemde gerçekleştirilen bilgi paylaşımının yanı sıra, bir sahada bilgi araştırmasını kapsaması, yabancı dil becerilerini geliştirmeye olanak tanıması, görsel ve işitsel malzemeler içermesiyle Eurobalades (Eurogezinti) Projesi yeni ve bütünlükçü bir pedagojik yaklaşıma örnek oluşturuyor. 


   


 


  
ERASMUS+ PROGRAMI KAPSAMINDA GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ PROJELER
Sao Miguel Adası, Portekiz Buluşması


Eurobalades Projesinin ikinci senesinin kapanışı için Erasmus + projesinin öğretmenleri Elodie Eda Moreau Evcil, Raquel Meitin Candia ve hazırlık sınıfı öğrencimiz Damla Kalafat ile 3-10 Mayıs 2016 tarihleri arasında Portekiz’e bağlı Sao Miguel adasını ziyaret ettiler ve diğer sekiz ortak ülkenin öğrenci ve öğretmenleriyle buluştular. Burada üç volkanın oluşturdukları krater gölleri ve etrafındaki inanılmaz doğal güzellikleri keşfettiler ; araştırma merkezinde çevre koruma programları konusunda bilgilendiler ; her ülkenin kendi bölgesinden getirdiği yiyeceklerle karma bir piknikte Türkiyeye has tatları tanıttılar ve diğer ülkelerin getirdiklerini tadıp farklı kültürleri tanıdılar. Escola Básica Integrada de Arrifes okulu tarafından, okullarında düzenlenen harika bir yemekte, her ülkenden öğrenci ve öğretmenler kendi dillerinde bir şarkı söyleyip, geleneksel bir dans gösterdiler. Okulumuz öğretmenleri ve öğrencisi, “Üsküdar’a Gider İken” parçasını söyleyip, diğer sekiz ülkeye “Damat Halayı” çektirdi. Okulumuzu, Ulusal Ajansımızı ve hazırladığımız yol haritalarını tanıtan bir pano düzenlemesi de yaptılar.

Portekiz’in gezi rotası için bilgisayarınıza indirebileceğiniz uygulama linki:
PC için: http://eurobalades.eu/appli/eurobalades2.exe
Androïdler için : http://eurobalades.eu/appli/eurobalades2.apk


Sao Miguel Adası, Portekiz Buluşması


Eurobalades Dijital Sanat Kitabı
Sanat Atölyesi


Gezi rotamızı hazırlamak için öğretmenlerimiz eşliğinde öğrencilerimiz araştırma grupları yaparak, Boğaz çevresindeki mahallelerin tarihlerini araştırıp, özetleyerek metinler hazırladılar.

Böylelikle gezi rotamızın farklı noktalarını öğrenip birbirleriyle paylaştılar ve İstanbul’u, Boğaz’ı, tarihini ve kültürünü daha iyi tanımış ve tanıtma fırsatı bulmuş oldular.

Ayrıca diğer ülkelerle tohum takası yapmak için Türkiye’den 6 bitkinin tohumunu seçip, ekim kılavuzları hazırlayıp, diğer ülkelere göndermek üzere paketlediler. Ve diğer ülkelerden gelen tohumların özelliklerini öğrendiler, bahçe ekimi 2016-2017 yılında yapılacaktır.


Eurobalades Dijital Sanat Kitabı için Sanat Atölyesi

Erasmus+ Projesi ‘’Eurobalades’’ Sınıf Çalışmaları
Araştırma Grupları


Gezi rotamızı hazırlamak için öğretmenlerimiz eşliğinde öğrencilerimiz araştırma grupları yaparak, Boğaz çevresindeki mahallelerin tarihlerini araştırıp, özetleyerek metinler hazırladılar.

Böylelikle gezi rotamızın farklı noktalarını öğrenip birbirleriyle paylaştılar ve İstanbul’u, Boğaz’ı, tarihini ve kültürünü daha iyi tanımış ve tanıtma fırsatı bulmuş oldular.

Ayrıca diğer ülkelerle tohum takası yapmak için Türkiye’den 6 bitkinin tohumunu seçip, ekim kılavuzları hazırlayıp, diğer ülkelere göndermek üzere paketlediler. Ve diğer ülkelerden gelen tohumların özelliklerini öğrendiler, bahçe ekimi 2016-2017 yılında yapılacaktır.
Erasmus+ Alan Çalışması Tarabya’dan Ortaköy’e Boğaz Yolu Keşfi

Eurobalades projesinin ikinci senesinin ‘’Boğaz Yolu’’ haritasını hazırlamak için öğretmenlerimiz eşliğinde öğrencilerimiz önce Tarabya’dan İstinye’ye yürüyüp, Bebek’e kadar deniz motoruyla gelip kahvaltı ettiler. Sonra Rumelihisarı kalesini gezip, Ortaköy’e gittiler.

Gezdikleri yerlerin fotoğraflarını çekip, tarihleri konusunda bilgilendiler. Böylece o gün çekilen fotoğraflar ve bazı öğrencilerin yaptıkları araştırmalarla, Fransa tarafından hazırlanan uygulamanın malzemeleri hazırlanmış oldular, ayrıca da çok keyifli bir gün yaşanmış oldu.

Çektiğimiz fotoğraflarla ve yaptığımız araştırmalarla yazdığımız metinlerle ‘’Boğaz Yolu’’ gezi rotamızı görmek için aşağıdaki linklerden bilgisayarınıza veya akıllı telefonunuza, Fransa tarafından hazırlanan uygulamayı indirebilirisiniz.

Ayrıca diğer 8 ortağımızın birbirinden farklı ve güzel gezi rotalarını da böylece görebilirsiniz.

PC için: http://eurobalades.eu/appli/eurobalades2.exe 
Androïdler için :http://eurobalades.eu/appli/eurobalades2.apk

Erasmus+ Alan Çalışması: Çamlıca, Üsküdar, Kız Kulesi ve Beylerbeyi Sarayı Gezisi

Eurobalades projesinin ikinci senesinin ‘’Boğaz Yolu’’ haritasını hazırlamak için öğretmenlerimiz eşliğinde öğrencilerimiz Çamlıca’nın tarihi Çınaraltı kahvesinde çay içip, oranın tarihi hakkında bilgilendiler. Sonra Üsküdar’a geçip, motorla Kız Kulesini ziyaret edip, fotoğraflar çektiler ve Beylerbeyi Sarayını gezdiler. 

İstanbul’un tarihini ve doğal güzelliklerini keşfeden öğrencilerimiz için çok güzel bir gün oldu. Çektiğimiz fotoğraflarla ve yaptığımız araştırmalarla yazdığımız metinlerle ‘’Boğaz Yolu’’ gezi rotamızı görmek için aşağıdaki linklerden bilgisayarınıza veya akıllı telefonunuza, Fransa tarafından hazırlanan uygulamayı indirebilirsiniz. 

Ayrıca diğer 8 ortağımızın birbirinden farklı ve güzel gezi rotalarını da böylece görebilirsiniz.

PC versiyonu : http://eurobalades.eu/appli/eurobalades2.exe 
Android versiyonu: http://eurobalades.eu/appli/eurobalades2.apk
''TBS Erasmus+ Projesiyle Yunanistan'da! | 29 Şubat 2016

Okulumuzun Erasmus + projesinin öğretmenlerinden Bruce Deshayes, 29 Şubat – 5 Mart 2016 tarihleri arasında Yunanistan’ın Salamina kentine, 2nd Gymnasium of Salamina okuluna ziyarete gitti.

Projenin tüm temsilcileri Yunan ortaklarımız tarafından harika karşılandılar ve onlar tarafından hazırlanan yol haritalarını keşfettiler.

Ayrıca 2nd Gymnasium of Salamina’nın okul sistemini inceleyip, derslere de girme şansı yakaladılar ve onlara özel olarak hazırlanan bir okul gösterisiyle uğurlandılar.

Yunanistan’ın gezi rotası için bilgisayarınıza indirebileceğiniz uygulama linki:

PC için: http://eurobalades.eu/appli/eurobalades2.exe 
Android için :http://eurobalades.eu/appli/eurobalades2.apk


TBS 8 Ülkeden Erasmus+ Temsilcilerini Ağırladı  | 30 Eylül 2015

Tarabya İngiliz Okulları olarak 3 yıl süreyle devam eden bir Erasmus + projesine katılmaktayız. Projenin adı Fransızca “Euroballades”. Avrupa ülkeleri liselerinin katılımıyla gerçekleşen bu projenin amacı değişik ülke okulları arasındaki kültürel değişimi artırmak. Projenin isminin Türkçe karşılığı “Avrupa’yı gezmek”. 

Bugün 8 ülkeden ziyaretçilerimizi ağırlamakla gurur duyduk. Okulumuzu ziyaret eden lise öğretmenleri okulumuzdan öğrenci ve öğretmenlerle tanıştılar. Ziyaretçi öğretmenlerimiz İtalya, Fransa, Bulgaristan, Romanya, İspanya, Belçika, Yunanistan ve Portekiz liselerini temsil ettiler. 

Erasmus ekibimiz diğer günler misafirlerimize İstanbul’un kültürel mirasını gezdirerek anlatılar ve bugünkü her ülkenin kendi evinden getirdiği yemek ve çeşitli ikramları son derece renkli bir tarzda paylaşma günü oldu. Bol  bol fotoğraf çektik ve unutulmaz bir günü böylelikle tamamladık. 


Tarabya İngiliz Okulları olarak 3 yıl süreyle devam eden bir Erasmus + projesine katılmaktayız. Projenin adı Fransızca “...

Posted by Tarabya İngiliz Okulları on Friday, October 2, 2015

TBS Kanarya Adası Tenerife'de!  | 6 Mayıs 2015

Avrupa Birliği kapsamında Erasmus + projesi Eurobalades (Eurogezinti) ve Ulusal Ajans desteğiyle öğrencilerimiz 3 sene sürecek projenin 1. sene finali için partner 8 ülkeyle Tenerife'de buluştu. Çalışmalarımızı, ülkemizi ve okulumuzu gururla tanıtan öğrencilerimiz Selin Erdem, Arya Sözer ve Sarp User ve öğretmenlerimiz Elodie Moreau Evcil ve Raquel Meitin Candia 1 hafta süren buluşmadan 11 Mayısta dönecek ve diğer öğrencilerle hazırlanan yol haritası uygulamasını Türkiye'de tanıtacak.TBS Erasmus+ Projesiyle Eurobalades Bahçesi Düzenliyor!  | 6 Nisan 2015

Bir yıldır süren Erasmus + kapsamındaki Eurobalades projesi için öğrencilerimiz, Tarabya kampüsünde 9 ülkenin (Türkiye, Fransa, Belçika, Romanya, Bulgaristan, Yunanistan, İtalya, Portekiz ve İspanya) tohumlarıyla çiçek, sebze ve bitki bahçesi düzenliyor. İlk defa bir eğitim projesinde 6 farklı ülkede aynı tohumların büyümesi deneyi yapılmış oluyor.Terraqua Design ile gerçekleştirilen 1. Atölyede öğrenciler tohum ekim ve filizlendirme aşamalarını öğrendiler. Sırada bahçe ekimi için heyecanla gün sayılıyor.


 
     
   

TBS Erasmus + Projesiyle Alan Çalışması Yaptı!  | 5/6 Mart 2015

TBS öğrencileri Erasmus + kapsamındaki Eurobalades projesinde, 8 ülkeyle hazırladıkları application için tarihsel ve kültürel araştırmalar yapmak için saha çalışması yapmayı öğrendiler. Galata Mahallesi ve Sultanahmet’e süren 2 günlük çalışmada, öğrenciler fotoğraflar çektiler, röportajlar yaptılar ve gezdikleri yerlerin tarihlerini araştırdılar. Mayıs’ta piyasaya sürülecek olan application için böylece İstanbul’un tarihini ve bügününü kendi objektiflerinden ve deneyimlerinden, 4 farklı dilde metinlerle Dünya’ya aktarmaya hazırlandılar. 
 
     

   
     

"Bu proje T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca (Türkiye Ulusal Ajansı, http://www.ua.gov.tr) yürütülen Erasmus+ Programı (Hayatboyu Öğrenme veya Gençlik Programı) kapsamında ve Avrupa Komisyonu'ndan sağlanan hibeyle gerçekleştirilmiştir. Ancak burada yer alan görüşlerden Türkiye Ulusal Ajansı veya Avrupa Komisyonu sorumlu tutulamaz."
kapat