Manşet - Başarı Hikayeleri Seminerimiz: Mustafa Süzer

Manşet > Başarı Hikayeleri Seminerimiz: Mustafa Süzer
“Dünya İnsanı Yetiştirmek” vizyonumuzla düzenlediğimiz “Başarı Hikayeleri” temalı seminerlerimizde 28 Nisan tarihli konuğumuz Türkiye'nin saygın iş adamlarından ve Süzer Holding Onursal Başkanı Sn. Mustafa Süzer oldu.

Öğrencilerimize iş hayatı ve girişimcilik konularında tecrübelerini ve atılması gereken temel adımları anlatan konuğumuz, öğrencilerimizin sorularını samimiyetle yanıtladı. 
Seminer konuğumuz Sn. Mustafa Süzer'in "başarı" kelimesinin kendisi açısından ne anlam taşıdığını anlatmasıyla başladı. Başarının çok çalışmanın, her daim kendini işine verebilmenin ve spor yapmanın ardından geldiğini vurguladı. Ayrıca başarılı olmanın sadece iş hayatıyla ilgili olmadığının da altını çizdi. Başarı hayatın içinde yer almalıdır, tüm hayatınızı kapsamalıdır diyen Sn. Süzer; "Uyku da çok önemli, her sabah yeniden doğuyoruz, her yeni güne pozitif düşünce ile başlamak başarıya ulaşmanın bir parçasıdır" diyerek sözlerine devam etti.
 
 
Konuğumuz yine başarıyı iyi ve kötü günler yaşamak, her an her gün yeni şeyler öğrenmek ve neleri değiştirmek gerektiğini bilmek olarak tanımladı.

Başarılı olmakta bir başka önemli nokta da hayatta nelerden hoşlandığını bilmek olduğunu söyleyen konuğumuz, "eğer hangi işi yaparken keyif aldığınızı keşfederseniz başarıya bir o kadar daha yaklaşırsınız" tespitinde bulundu.

Öğrencilerimizin konuğumuza yönelttiği bazı sorular:

Soru: İş hayatınızda yaptığınız işlerin tüm aşamalarına dahil olur musunuz?
Her şeyi kontrol etmeyi tercih ederim. Çalışanlarımızın benden o konuda daha iyi olduklarını anlarsam kontrolü kendilerine bırakırım. Çalışanlarınıza güvenmek çok önemlidir.Soru: Hayatınızı baştan aşağıya değiştirmek elinizde olsa, değiştirir miydiniz?
Kimse mükemmel değildir, iş hayatımda bir çok kez hata yapmışımdır. Önemli olan hata yaptığınızı farkedip hatadan dönmektir, zararın neresinden dönülse kârdır.

Soru: Gelecekle ilgili planlarınız nelerdir?
15 yaşıma kadar yaşamak istiyorum.
 
 

Tabiki herkes gibi bende geleceğimi planlarım, fakat Allah'ın da bizim için planı olduğuna inanırım. Belli bir noktadan sonra fazla risk almayı tercih etmem. Hayatta bir çok şeyi merak ederim ve herşeyi öğrenmek isterim. Hayatımda yaşadığım iyi ve kötü tüm şeyler merakımın sonucunda yaşanmıştır.

Öğrencilerimizin son sorusu gelecekle ilgili ne tavsiyede bulunacağı olan Sn. Süzer bu soruyu şöyle cevaplandırdı:
Bir çok çalışın, iki hayatın tadını çıkarın ve üç her zaman gülümseyin.

Hayatta istediğiniz ve başarmak için çalıştığınız için odaklanmanız gerekir, kalbinizden geçenlere güvenin.

Seminerimiz öğrencilerimizin konuğumuz Sn. Mustafa Süzer'in esprileri ve bilgeliği karşısında memnun kalan öğrencilerimizin alkışlarıyla son buldu.


Success Stories IV

kapat