Prof. Dr. Celal Erkut

Vehbi Koç Vakfı Üyesi / Galatasaray Eğitim Vakfı Üyesi

Prof. Dr. Celal Erkut
Vehbi Koç Vakfı Üyesi / Galatasaray Eğitim Vakfı Üyesi

1978 yılında Galatasaray Lisesi'ni ve 1982 yılında da İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdikten sonra aynı yıl İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi İdare Hukuku Anabilim Dalında araştırma görevlisi olarak göreve başlamıştır. 1987-1988 eğitim döneminde doktora çalışmalarını Lausanne Üniversitesi Hukuk Fakültesinde sürdürmüştür. 1989 yılında “hukuk doktoru”, 1993 yılında da “doçent” ünvanlarını alan ERKUT, 1999 yılının Ekim ayında Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne geçmiştir. ERKUT, 2000 yılının Ağustos ayından beri aynı Üniversitede İdare Hukuku Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapmış; 2004 yılında Profesör olmuş; 2011 yılında emekli olmuştur. Yayınlanmış beş kitabı ve elliye yakın makalesi vardır.

1998 -2001 tarihleri arası Galatasaray Spor Kulübü Derneğinde yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Halen Galatasaray Eğitim Vakfı mütevelli heyeti üyesidir. Ayrıca 2014 yılında Koç topluluğuna bağlı olan Vehbi Koç Vakfı’nın Yönetim Kurulu üyeliği görevine seçilmiştir.

Print This Page

Steve Phillips

İngiliz Okulları Birliği Başkanı

Steve Phillips
İngiliz Okulları Birliği Başkanı

Steve Phillips, İngiliz Okulları Birliği'nin genel kurul başkanıdır. 25 yıllık sektör geçmişi süresince bir çok eğitim kurumunda kuruculuk, yöneticilik ve idarecilik yapmıştır. An itibariyle uluslararası ENGLISH UK kurumunda liderlik pozisyonundadır.

Print This Page

Prof. Dr. Soner Yıldırım

Academic Union Başkanı / Öğretim Üyesi

Prof. Dr. Soner Yıldırım
Academic Union Başkanı / Öğretim Üyesi

1990 yılında Hacettepe Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Bölümü, Eğitim Programları ve Öğretim Anabilim Dalı'ndan mezun oldu. Öğretim teknolojileri alanındaki yüksek lisans eğitimini 1993 yılında Michigan State Üniversitesi'nde, aynı alanda doktora eğitimini South California Üniversitesi'nde 1997 yılında tamamladı. 1998 yılından bu yana ODTÜ Eğitim Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

Prof. Dr. Soner YILDIRIM 1998 yılından bu yana çesitli uluslararası kuruluşlarda Öğretim Teknololojisi projelerinde uluslararası uzman olarak almaktadır. 1998-2000 yılları arasında Dünya Bankasında, 2002-2006 yılları arasında Strasbourg’daki Avrupa Konseyi’nde ve 2004 yılından bu yana’da Avrupa Birliği Avrupa Eğitim Vakfı’nın (ETF) çeşitili projelerinde görev almıştır.

Araştırma konuları arasında eğitimde sosyal medya kullanımı, elektronik performans destek sistemleri, öğrenme analizleri ve nomofobya önemli yer tutmaktadır.

 

Print This Page

Prof. Dr. Mehmet Akif Kireçci

Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Pol. Kur. Üyesi

Prof. Dr. Mehmet Akif Kireçci
Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Pol. Kur. Üyesi

Doktora derecesini ABD’de Pensilvanya Üniversitesi Yakın Doğu Çalışmaları Bölümü’nden almıştır. Aynı üniversitede dersler vermiş olan Kireçci, Stevens Teknoloji Enstitüsü’nde de öğretim üyesi olarak çalışmıştır. Halen Bilkent Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Kireçci aynı zamanda Ankara Siyasal ve Ekonomik Araştırmalar Merkezi (Başkanı), UNESCO Milli Komisyon Başkan Vekili ve FULBRIGHT Türkiye Komisyonu Yönetim Kurulu üyesidir.

 

Print This Page

Hasan Hüsnü Güzelöz

Avukat

Hasan Hüsnü Güzelöz
Avukat

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi 1986 mezunudur. 1995 yılına kadar hukuk müşavirliği yaptıktan sonra Doğuş Grubu'nda AGF Garanti Sigorta, Garanti Yatırım ve Ticaret Bankası, Garanti Yatırım Kıymetler hukuk müşavirliğini sürdürmekteyken; 1997'de Garanti Portföy Yönetimi'nin kuruluş işlemlerini gerçekleştirdi; ilave olarak bu şirketin de hukuk müşavirliğini üstlendi. İç denetimden sorumlu üye olarak Yönetim Kurulu Üyeliği görevini ifa etti. Tansaş Gıda Perkande Mağazacılık'da Yönetim Kurulu Üyesi olarak hukuk işlerini yönetti. Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret ve Doğuş Oto Pazarlama'nın Yönetim Kurulu Üyesi, Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı ve Baş Hukuk Müşaviri olarak görev yaptı. Mayıs 2017'de HHG Hasan Hüsnü Güzelöz Hukuk ve Danışmanlık Ofisi'ni kurdu.

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Disiplin Komitesi Başkanıdır. SPK ileri düzey ve Kurumsal Yönetim Derecelendirme lisansına sahiptir. Aile şirketleri ve kurumsal yönetim alanında çalışmalar yapmakta olup, sermaye piyasası mevzuatı konularında makaleler yayınlandı.

 

Print This Page

Tuncer Hunca

İş İnsanı

Tuncer Hunca
İş İnsanı

Amerika - Louisiana State Üniversitesi Kimya Fakültesi’nden mezun olmasının ardından İstanbul Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisansını tamamlamıştır. 1986 yılında aile şirketleri olan Hunca Kozmetik’de görev almaya başlamış olup bugün itibariyle yönetim kurulu başkanlığı görevini yürütmektedir.

Türkiye Olimpiyat Komitesi üyesi olmasının yanı sıra, Galatasaray Spor Kulübü Yönetim kurulu ve Divan Kurulu üyesidir. Ayrica 2013 - 17 yılları arasında Darüşşafaka Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevini de yürütmüştür.

Hunca Kozmetik markasını ve ürünlerini dünya standartlarında hizmet sunan bir yapıya dönüştüren Tuncer Hunca Hunca Kozmetik'i bugün kendi sektöründe en büyük pazar payına sahip firmalardan biri haline getirmiştir.

Print This Page

Mehmet Gültekin

İş İnsanı

Mehmet Gültekin
İş İnsanı

Horizon Group’un kurucusu olup aynı zamanda Avrupa İş Konseyi ve de Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası (BCCT) Yönetim Kurulu Üyesidir.

Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde yapmış, Lisansüstü eğitimini de İşletme (MBA) alanında İngiltere Wolverhamton Üniversitesinde tamamlamıştır.

1997 yılında merkezini İngiltere’de kurduğu Horizon Group (Tarabya İngiliz Okulları, Horizon Yurtdışı Eğitim Grubu, Horizon Akademi Dil Okulu, TBS Medya Yapım, Istanbul Workshop, Uluslararası Öğrenciler Derneği ve Academic Union) kısa sürede uluslararası başarı sağlamış, yapmış olduğu eğitim projeleri başta siyasiler olmak üzere, iş dünyası, eğitim camiası, medya ve birçok kurumdan tam destek ve takdir almıştır.

Sn. Gültekin, ulusal bir derginin yaptığı anket sonucu yılın en iyi “Sosyal Girişimcilik” ödülüne, Socrates Award Nomination Committee (Avrupa Birliği İş Konseyi) ve European Society for Quality Research (ESQR - Avrupa Birliği Kalite Araştırma Enstitüsü) tarafından da “Eğitimde uluslararası standartlar”, "Eğitim yönetimi ve eğitim metotları” konularında Avrupa Kalite Ödülüne (European Quality Award) layık görülmüştür.

 

Print This Page