Mehmet Gültekin

Mütevelli Heyeti Başkanı

Mehmet Gültekin
Mütevelli Heyeti Başkanı

Horizon Group’un kurucusu olup aynı zamanda Avrupa İş Konseyi ve de Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası (BCCT) Yönetim Kurulu Üyesidir.

Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde yapmış, Lisansüstü eğitimini de İşletme (MBA) alanında İngiltere Wolverhamton Üniversitesinde tamamlamıştır.

1997 yılında merkezini İngiltere’de kurduğu Horizon Group (Tarabya İngiliz Okulları, Horizon Yurtdışı Eğitim Grubu, Horizon Akademi Dil Okulu, TBS Medya Yapım, Istanbul Workshop, Uluslararası Öğrenciler Derneği ve Academic Union) kısa sürede uluslararası başarı sağlamış, yapmış olduğu eğitim projeleri başta siyasiler olmak üzere, iş dünyası, eğitim camiası, medya ve birçok kurumdan tam destek ve takdir almıştır.

Sn. Gültekin, ulusal bir derginin yaptığı anket sonucu yılın en iyi “Sosyal Girişimcilik” ödülüne, Socrates Award Nomination Committee (Avrupa Birliği İş Konseyi) ve European Society for Quality Research (ESQR - Avrupa Birliği Kalite Araştırma Enstitüsü) tarafından da “Eğitimde uluslararası standartlar”, "Eğitim yönetimi ve eğitim metotları” konularında Avrupa Kalite Ödülüne (European Quality Award) layık görülmüştür.

 

Print This Page

Emel Gültekin

TBS Mütevelli Heyeti Üyesi

Emel Gültekin
TBS Mütevelli Heyeti Üyesi

Print This Page

Chris Gaunt

TBS Mütevelli Heyeti Üyesi

Chris Gaunt
TBS Mütevelli Heyeti Üyesi

İngiltere'de eğitim görmüş olup, kariyerine İngiltere ve Uluslararası firmalarda 30 yıldan uzun süre yöneticilik görevine sahiptir. HP Bulmer ve Allied Domecq’de üst düzey yöneticilik pozisyonlarında görev aldıktan sonra Coca-Cola International’da 15 yıl görev almıştır. 1995 yılında ilk olarak Hırvatistan'da Coca-Cola'ya katıldı ve bunu Doğu Avrupa'da Kıdemli Yönetim / GM görevleri ve ardından Orta Asya'da start-up operasyonlarında takip etti.

Daha sonra Güney Kafkasya, Orta Asya ve Orta Doğu'da Coca-Cola Şişeleme operasyonlarından sorumlu görevini üstlendi ve 2001'de Efes Invest (Anadolu / Coca-Cola ortak girişim) Başkanı olarak atandı.

Efes Invest ve Coca-Cola İçecek (CCI) Türkiye 'nin 2005 yılındaki birleşmesinin ardından NewCo'nun COO şefi seçildi. 2007'de CCİ Uluslararası Operasyonlar (10 ülke) Başkanlığına atanarak, 2010 yılında CCİ'den emekliye ayrıldı.

2013 yılından beridir İngiltere Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmakta olan Chris Gaunt aynı zamanda; Süzer Group Yönetim Kurulu Üyesi, Merkez Factoring ve Finansal Hizmetler Yönetim Kurulu Üyesi, Global Thinkers Forum Danışma Kurulu Üyesi ayrıca İngiltere Ticaret Odaları Global Akreditasyon Kurulu Yönetim Kurulu Üyesi görevlerini yürütmektedir.

Print This Page

Prof. Dr. Mehmet Akif Kireçci

TBS Mütevelli Heyeti Üyesi

Prof. Dr. Mehmet Akif Kireçci
TBS Mütevelli Heyeti Üyesi

Doktora derecesini ABD’de Pensilvanya Üniversitesi Yakın Doğu Çalışmaları Bölümü’nden almıştır. Aynı üniversitede dersler vermiş olan Kireçci, Stevens Teknoloji Enstitüsü’nde de öğretim üyesi olarak çalışmıştır. Halen Bilkent Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Kireçci aynı zamanda Ankara Siyasal ve Ekonomik Araştırmalar Merkezi (Başkanı), UNESCO Milli Komisyon Başkan Vekili ve FULBRIGHT Türkiye Komisyonu Yönetim Kurulu üyesidir.

 

Print This Page

Dr. Muammer Yıldız

TBS Mütevelli Heyeti Üyesi

Dr. Muammer Yıldız
TBS Mütevelli Heyeti Üyesi

21 Ocak 1967 yılında Erzurum, Narman’da doğdu. İlkokul ve ortaokulu Narman’da
okudu. Liseye Narman lisesinde başlayan Yıldız, orta öğrenimini İstanbul/Ümraniye
Lisesi’nde tamamladı.1987 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi
Matematik Bölümünden mezun oldu ve aynı yıl Şanlıurfa İmam-Hatip Lisesinde matematik
öğretmeni olarak göreve başladı.
1988 yılında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinde araştırma görevlisi oldu. Yüzüncü Yıl
Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde yüksek lisansını tamamladıktan sonra 1994 yılında
Hacettepe Üniversitesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Abdürrahim Yılmaz’ın danışmanlığında
doktorasını yaptı. 1994-1996 yılları arasında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinde; 1996-2004
yılları arasında da Kırıkkale Üniversitesinde çeşitli fakültelerde öğretim üyesi olarak çalıştı.
Bu yıllarda çeşitli dergilerde makaleler yayınlandı, sempozyumlara katıldı ve bildiriler sundu.
  14.07.2004 tarihinde üniversiteden ayrıldı ve Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye
Kurulu Başkanlığında Matematikten sorumlu kurul üyesi olarak göreve başladı. Çeşitli
dönemlerde Kurul Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. Ders kitapları ve eğitim
araçlarının incelenmesinden sorumlu Başkan yardımcılığı yaptı. Bu arada, Eskişehir
Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünü bitirdi.
  23.09.2009 tarihinde başlamış olduğu İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden
17.03.2016 tarihinde ayrılmış ve Milli Eğitim Bakanlığı’nda Müsteşar Yardımcılığı görevine
atanmıştır. 21.03.2016 tarihinden 09.07.2018 tarihine kadar Müsteşar Yardımcısı olarak
çalışmıştır. 07.08.2018 tarihinde atanmış olduğu, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü
görevinden 13.08.2021 tarihinde ayrılmıştır.
19.10.2021 tarihinde Müsteşar Yardımcısı unvanıyla emekli olmuştur.
Evli ve üç çocuk babası Yıldız, İngilizce bilmektedir.

Print This Page

Prof. Dr. Celal Erkut

TBS Mütevelli Heyeti Üyesi

Prof. Dr. Celal Erkut
TBS Mütevelli Heyeti Üyesi

1978 yılında Galatasaray Lisesi'ni ve 1982 yılında da İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdikten sonra aynı yıl İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi İdare Hukuku Anabilim Dalında araştırma görevlisi olarak göreve başlamıştır. 1987-1988 eğitim döneminde doktora çalışmalarını Lausanne Üniversitesi Hukuk Fakültesinde sürdürmüştür. 1989 yılında “hukuk doktoru”, 1993 yılında da “doçent” ünvanlarını alan ERKUT, 1999 yılının Ekim ayında Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne geçmiştir. ERKUT, 2000 yılının Ağustos ayından beri aynı Üniversitede İdare Hukuku Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapmış; 2004 yılında Profesör olmuş; 2011 yılında emekli olmuştur. Yayınlanmış beş kitabı ve elliye yakın makalesi vardır.

1998 -2001 tarihleri arası Galatasaray Spor Kulübü Derneğinde yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Halen Galatasaray Eğitim Vakfı mütevelli heyeti üyesidir. Ayrıca 2014 yılında Koç topluluğuna bağlı olan Vehbi Koç Vakfı’nın Yönetim Kurulu üyeliği görevine seçilmiştir.

Print This Page

Steve Phillips

TBS Mütevelli Heyeti Üyesi

Steve Phillips
TBS Mütevelli Heyeti Üyesi

Steve Phillips, İngiliz Okulları Birliği'nin genel kurul başkanıdır. 25 yıllık sektör geçmişi süresince bir çok eğitim kurumunda kuruculuk, yöneticilik ve idarecilik yapmıştır. An itibariyle uluslararası ENGLISH UK kurumunda liderlik pozisyonundadır.

Print This Page

Mark Longbottom

TBS Mütevelli Heyeti Üyesi

Mark Longbottom
TBS Mütevelli Heyeti Üyesi

Teacher Trainer at Cambridge Assessment International Education
A dynamic, adaptable educator and successful member of school senior leadership teams; who teaches with creativity and leads with energy and flair. Driven about education, teaching and learning. An encouraging, supportive, focused facilitator who enables students and colleagues to realise and surpass their potential.

Print This Page

Darren Hugill

TBS Mütevelli Heyeti Üyesi

Darren Hugill
TBS Mütevelli Heyeti Üyesi

It is a pleasure to introduce myself as the School Director. My role is to ensure that the strategic mission of the school, articulated by the Board, is put into practice, and grown at TBS.
I arrived here in August 2023, after working as a school improvement partner at Sandford School, Addis Abba, before that I was the Principal and CEO of the British School in Alexandria, Egypt. Pre-Covid I was the Director of Avenor College, Romania, after having been the Kazakh countrywide STEM advisor. My UK experience was 13 years of Headship in a school which I lead to Ofsted outstanding status. I qualified as a Chemistry teacher many years ago, and still enjoy teaching my subject when time permits.
On a personal level, I have two wonderful daughters, one currently at boarding school in the UK, and the other just completing her Masters in Social work, with the intention of working with vulnerable families around the world.
My educational philosophy is simple, education is about progress, every single child should make some measurable progress, every single day, in every single lesson. It is my job to ensure that all our young people become better versions of themselves each day. I believe that the keys success in any school, are the interpersonal relationships that develop between families, teachers, students and staff. It is upon these positive relationships that we holistically nurture the talents, aspirations and skills of all young people.
I am proud to serve as the Director of TBS, and hope in some way, that I will contribute to the development of the children in our care, and the missions and vision of the schools group.
 

Print This Page