Manşet - Dilekler Gerçek Oluyor III

Manşet > Dilekler Gerçek Oluyor III


Son iki yıldır Tarabya İngiliz Okulları velileri ve öğrencilerinin çabalarıyla birçok öğrencinin hayallerinin gerçeğe dönüştüğü “Dilekler Gerçek Oluyor” projesinin bu seneki durağı Balıkesir’in Davutlar köyü Cevdet Ernur İlkokulu ve Turfullar köyü ilkokuluydu.

Öğrencilerimiz Dilekler Gerçek Oluyor III
için start veriyor.
  Tarabya İngiliz Okullarının bu yıl eğitim hayatına ilkokul olarak başlayan Yeniköy kampüsündeki öğrenciler ile birlikte gerçekleştiren projede öğrencilerin yeni yıl dileklerini gerçekleştirmek için birbirinden farklı etkinliklerle bir fon oluşturuldu. Öğrencilerimizin, velilerimizin özverisi sayesinde sadece çocukların ihtiyaçları değil okulların da ihtiyaçları karşılanarak büyük gün için hazırlıklar tamamlandı.

Projenin başlangıcı olarak köy okullarının ve oradaki öğrencilerin ihtiyaçları okulların öğretmenleri ile kurulan bağlantı sonucunda belirlendi. Köy okulunda iletişim kurduğumuz öğretmenler, öğrencilere projeden hiç bahsetmeden dileklerini resim çizerek anlatmalarını istedi.
 
Öğrenciler dileklerini resme döktüler.


Çocukların dileklerinin yanı sıra ihtiyaçlarını da gözlemleyerek öğrenen köy okulu öğretmenleri bize bunları sunduktan sonra öğrencilerimiz ve velilerimiz ile birlikte bu ihtiyaçları karşılamak ve dilekleri gerçekleştirmek için çalışmaya başladık. Öncelikle her öğrencinin dilek ve ihtiyaçları için ayrı birer liste oluşturduk ve bu listeleri zarflayarak ilkokul ve lise öğrencilerimize kura ile dağıttık.

Zarfları alan öğrencilerimiz ve velilerimiz büyük bir özveri ile daha fazla ne yapabileceklerini bize sordular. Bir velimiz her iki okul için birer adet bilgisayar temin etti.

Tüm hazırlıkların tamamlanmasının ardından 10 Şubat 2016 Çarşamba günü sabah Balıkesir’e doğru ilkokul ve lisemizden gelen öğrenci, öğretmen ve velilerimizden oluşan kafile ile yola çıktık. Öğle saatlerinde Davutlar köyü Cevdet Ernur ilkokuluna ulaşan ekibimiz köy okulundan Musa öğretmen ve öğrencileri tarafından karşılandı. Henüz hiçbir şeyden haberi olmayan öğrencilere ekibimiz ziyaretlerinin sebebini sevinçle aktardı. Şaşkın bakışlarla misafirlerini karşılayan minik öğrenciler ile sınıflarına geçtik.
 
Öğrenciler hediyelerini heyecanla açıyor.
Öğrencilerin mutluluklarını görmek, her şeye değer.

Lise müdürümüz Deniz Polat’ın minik öğrencilerin resmettikleri dileklerini gerçekleştirmek için geldiğini söylemesiyle öğrencilerdeki şaşkınlık ve merak yerini büyük bir sevince bıraktı. Hediyelerini alan öğrencilerin mutlulukları tek tek gözlerinden okunuyordu ve onlardaki bu sevinç ekibimizde duygusal anlar yaşattı.

Cevdet Ernur köy okulu öğrencilerinin dileklerinin gerçekleştirilmesine katkıda bulunmaktan dolayı duyduğumuz sevinç ile gitmemiz gereken ikinci köy okulu Turfullar köyü ilkokuluna doğru yola çıkmak üzere arkamızda mutlu çocuklar ve aileler bırakarak Davutlar köyünden ayrıldık.

Turfullar köyüne vardığımızda Ramazan öğretmen tarafından karşılanmayı beklerken köy okulunun tüm öğrencileri ve onların aileleri tarafından karşılandığımızı görmek bizi inanılmaz şaşırttı ve mutlu etti. Öğrencilerin sınıflarına geçtikten sonra yine minik öğrencilere resmettikleri dileklerini gerçekleştirmek için geldiğimizi söylediğimizde çocukların yüzlerindeki sevinci görmek her şeye değerdi. Hediyelerini ve oyuncaklarını alan öğrenciler onlarla oynamak için okul saatinin bitmesine rağmen okuldan ayrılmak istemediler.

Sonrasında ailelerin bizim için özenle hazırladıkları yöresel ev yemeklerinin olduğu okuldaki odaya geçtiğimizde şaşırma sırası bizdeydi. Tüm ailelere bu güzel masa için yeniden teşekkür ediyoruz.

Buradaki öğrencilerin de dileklerini gerçekleştirmenin verdiği keyifle bu projenin gerçekleşmesinde katkısı bulunan öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve özellikle bu yolculukta bize eşlik eden özverili velilerimize teşekkürü bir borç biliyoruz.Basın Yansımaları

 
 
 Balıkesir'li çocukların dilekleri gerçek oldu!   Köy okulu öğrencileri dileklerini çizdi, TBS gerçekleştirdi!

Balıkesir’in Davutlar ve Turfullar Köyü ÇocuklarınınDileklerini Gerçekleştirdik!Her yıl düzenlediğimiz köy okulları...

Posted by Tarabya İngiliz Okulları on Thursday, February 11, 2016Fotoğraflarkapat