HABER - Erzurum Zeyrek Köyü

HABER > Erzurum Zeyrek Köyü
Erzurum Zeyrek Köyü Çocuklarının
Dilekleri Gerçek Oldu


Öğrencilerimiz Erzurum’un İspir ilçesine bağlı Zeyrek köyündeki Şehit Ali Taka İlköğretim okulu öğrencilerinin dileklerini gerçekleştirerek 2015’e yepyeni bir coşkuyla girmelerini sağladı.

Geçtiğimiz yıl Ağrı’da bir köy okulu öğrencilerinin resim çizerek anlattıkları yeni yıl dileklerini gerçekleştiren öğrencilerimiz, bu kez Erzurum Zeyrek Köyü İlkokulu çocukları için gerçekleştirecekleri proje 1 ay süreyle gerçekleştirdikleri birbirinden farklı etkinliklerle bir fon oluşturdu.

Öğrenciler öncelikle Şehit Ali Taka İlköğretim Okulu öğretmeni ile işbirliği yaptı. Okuldaki 10 öğrencinin isimlerini, yaşlarını, boylarını, ayakkabı numaralarını ve sınıfın özelliklerini öğrenerek ihtiyaçlarının ne olabileceğini belirlemeye çalıştı. 

Ardından Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile irtibata geçilerek ziyaret tarihi belirlendi. 

Yoğun kış koşullarına rağmen Tarabya İngiliz Okulları yöneticileri ve öğrencileri yola koyuldu.

Erzurum Havaalanında karşılanan ekip, 3 saat süren zorlu bir yolculuktan sonra Zeyrek köyüne ulaştı.
  
Şehit Ali Taka İlköğretim Okulu öğrencileri ve İstanbul’dan gelen ekibin karşılaşması duygulu anların yaşandı. Kış için tüm ihtiyaçları karşılanan öğrencilerin mutlulukları ve aldıkları oyuncaklarla yaşadıkları sevinç tüm ekibi duygulandırdı. 

Tarabya İngiliz Okulları müdür yardımcı Duygu Barut; “Okul yönetimi ve öğrencilerimiz olarak her yıl bu tarz minik kalpleri sevindirmeye yönelik projeler yapmaya devam edeceğiz, yüzlerinde bu gülümsemeleri görmek bu kış günündeki soğuğu tamamen sildi, her şeye değerdi” dedi. Okul müdürü İngiliz Janet Williams; “Şu anda burada yaz sıcağı gibi bir ortam var, çocukların neşesi ve o yüz ifadelerini görmek beni çok mutlu etti” diye ekledi.
İspir ilçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aydın ve Şehit Ali Taka İlkokulu öğretmeni Yavuz Dağ, ekibe teşekkürlerini imzaladıkları sertifikaları takdim etti. 

Erzurum İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan bu anlamlı projeden dolayı Tarabya İngiliz Okulları ekibini makamında ağırladı. Arslan, Dilekler gerçek oluyor projesi kapsamında zeyrek köyündeki okula gerçekleştirilen ziyaretin çok anlamlı olduğunu, böyle projelerin artması gerektiğini ifade etti.

-20 C derecedeki Erzurum soğuğu, Dilekler gerçek Oluyor projesi ile sıcak bir anıya dönüştü.

Projemizin Belgeseli

Basın Yansımaları
 
           
İstanbul'daki Tarabya İngiliz Okulları öğrencileri başlattıkları "Dilekler Gerçek Oluyor" Projesi ile İspir'e geldi.
İstanbul'daki Tarabya İngiliz Okulları öğrencileri başlattıkları "Dilekler Gerçek Oluyor" Projesi ile İspir'e geldi.    İstanbul'daki Tarabya İngiliz Okulları öğrencileri başlattıkları "Dilekler Gerçek Oluyor" Projesi ile İspir'e geldi.    Erzurum'un Zeyrek Köyü çocuklarının dilekleri gerçek oldu     kapat