Tarabya British Schools - British Primary, Secondary and High School in Istanbul - Kadromuz

Yönetim Kurulu

Mehmet GÜLTEKİN - Kurucu ve CEO

Horizon Eğitim Grubu (Uluslararası Tarabya İngiliz Okulları, Özel Tarabya Anadolu Lisesi, Horizon Yurtdışı Eğitim Grubu, Horizon Akademi, Horizon Medya, Istanbul Workshop ve Uluslararası Öğrenciler Derneği) kurucusu ve yönetim kurulu başkanıdır.

Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi, lisansüstü eğitimini de İngiltere Wolverhampton Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

1999 yılında Horizon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nı kurmuş olup, dünyanın öncü üniversiteleri, devlet kurumları ve STK’ları ile eğitim çözümleri ve projeleri konusunda Horizon’u tercih merkezi haline getirmiştir.

Yapmış olduğu projeler başta siyasiler olmak üzere, iş dünyası, eğitim camiası, medya ve birçok kurumdan tam destek ve takdir almıştır. Ulusal bir derginin yaptığı anket sonucu 2011 yılının en iyi “Sosyal Girişimcilik” ödülüne layık görülmüştür. Kendisi aynı zamanda kurucusu olduğu Uluslararası Öğrenciler Derneği’nin başkanlık görevini de yürütmektedir.


   


Janet Williams-İpek, MA. BEd(Hons), Dip Mngt - Üye

Lisans eğitimini Eğitim Bilimleri alanında University of Wales’de onur derecesi ile bitirmiş olup, Yüksek Lisans eğitimini de Amerika’nın seçkin üniversiteleri arasında bulunan Southeast Missouri University’de tamamlamıştır.

Eğitim, Öğretim Teknolojileri ve İngilizce Eğitimi alanında uzmanlaşmış ve çalışma hayatına Amerika’da uluslararası öğrencilerin eğitimi ile başlamıştır. Uzun yıllardır değişik ülkelerde çift dilde eğitim, Uluslararası müfredat geliştirme konularında başarılı çalışmalara imza atmıştır.
 
 


Kathleen Tillie – M.A.Ed – Üye


Belçika'nın Sint-Andreasinstituut üniversitesinde Sanat dalında lisans ve İngiltere'de yüksek lisans yapmıştır.

Belçika'da öğretmenlik kariyerine başlayan Kathleen Tillie, daha sonra iş hayatına Bahreyn'de devam etmiştir.

Türkiye'de çalışmaya başladığı ilk günden itibaren İstanbul'da okullarda uluslararası ve çift dilde eğitim alanlarında öğretmenlik yapmış, ardından akademik koordinatörlüğe yükselmiş, daha sonrasında da uluslararası eğitim koordinatörlüğü ve yabancı müdür olarak görevler üstlenmiştir.    
kapat