Manşet - Konuğumuz: Missouri Eyalet Üniversitesi

Manşet > Konuğumuz: Missouri Eyalet Üniversitesi


Amerika'nın En İyi Üniversiteleri Arasında Gösterilen Missouri Eyalet Üniversitesi’nden Eğitim Müdürü Dr. Jane E. Robison 17 Nisan Perşembe günü Saat:14:00’da Tarabya Kampüsünde Bir Sunum Gerçekleştirdi. 

Dr. Robison sunumda; Amerika'da eğitim şartlarından ve 1905 yılından bu yana eğitim veren Missouri Eyalet Üniversitesinin yaratacağı farkındalıktan bahsetti.

Missouri’deki en büyük ikinci üniversite olan Misouri State Üniversitesi, Forbes Dergisinde Amerika’nın en iyi Kolejleri arasında gösteriliyor.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği sunum, 85 ülkeden yaklaşık 24 bin öğrencinin gittiği Missouri Eyalet Üniversite’sinin slayt gösterimiyle devam etti. Üniversitenin akademik programları, sosyal, kültürel ve spor klüpleri tanıtıldı. Sunum sonrası, öğrenciler merak ettiği soruları Dr. Robison’a sordu.

Öğrencilerimizin başvuruları için gerekli tüm desteği ve başarılı olanlarının burs alacağı konusunda da hatırlatma yapan yetkililer, öğrencilerimizin ilgisinden bir hayli memnun kaldılar.

Tarabya İngiliz Okulları öğrencilerinin yurtdışı üniversite eğitimi seçimleri için yapılan rehberlik çalışmaları, daha başka üniversitelerle kurulan bağlantılarla devam edecek.

Fotoğraflar;

kapat