Etkinlikler - Konuk Üniversitemiz

Etkinlikler > Konuk Üniversitemiz


Dünya üniversitelerini ağırladığımız Tarabya kampüsümüzdeki yeni konuğumuz Birleşik Krallık'tan University of Glasgow idi. Tarabya kampüsümüzde gerçekleşen seminerde öğrencilerimiz okul yetkilisinden birebir bilgi alma fırsatı buldular.

Sahip olduğumuz uluslararası geçerli standartlara sahip lise eğitimlerimiz sayesinde dünya üniversiteleri öğrencilerimize özel ilgi gösteriyorlar.

We continue hosting world's top universities. Our guest was University of Glasgow from the UK. In this seminar, our...

Posted by Tarabya İngiliz Okulları on Tuesday, February 23, 2016
Glasgow Üniversitesi, 1451’de  İskoçya’da kurulmuştur. Dünyanın en iyi üniversiteleri arasında %1’lik dilim içerisindedir. Ayrıca, İngilizce konuşulan dünyanın en eski dördüncü üniversitesi olarak kabul edilmektedir. Bünyesinde, 120’den fazla ülkeden gelen yaklaşık 25,000 öğrenci eğitim almaktadır. Verdiği yüksek kalite eğitimin sonucunda, International Student Barometer Summer 2013 verilerine göre Birleşik Krallık’taki üniversiteler arasında öğrenci tatmini açısından dördüncü sırada yer almıştır.

Üniversite, 2001 Research Assessment Exercise’a göre,eğitim verdikleri 23 konuda 5 üzerinde  5 almıştır. Araştırma odaklı, prestijli ve başarılı üniversitelerin üye oldukları Russell grupta yer alan Glasgow, 12 katlı binada yer alan ve 2 milyondan fazla kaynağın bulunduğu Avrupa’nın en güçlü akademik araştırma kütüphanesine sahiptir.

Glasgow Üniversitesi mezunları arasında dünya tarihine adını yazdırmış ünlü ekonomist Adam Smith, yazar William Boyd, ve aktör Gerard Butler bulunmaktadır.

Tıp, Ekonomi ve Veterinerlik bilimi bölümleri ile ünlü olan üniversitenin akademik programları bağımsız denetim mekanizmaları tarafından düzenli olarak değerlendirilmekte ve sonuçlara göre her zaman yüksek sıralarda yerini almaktadır.kapat