Etkinlikler - Michigan Üniversitesi

Etkinlikler > Michigan Üniversitesi


Uluslararası lise eğitimlerimizle öğrencilerimiz Dünya'nın en iyi üniversitelerine koşulsuz/şartsız kabul ediliyorlar.

Sahip olduğumuz eğitimsel ayrıcalıklarımız sayesinde yurtdışında ki üniversiteleri kampüsümüzde öğrencilerimizle lise eğitimleri sonrası için bir araya getirmeye devam ediyoruz.

Michigan Eyalet Üniversitesi'nden Julie Sinclair 19 Eylül Cuma günü saat 13.30’da okulumuzda öğrencilerimizle bir araya geldi. Saat 14:30’da öğrencilerimize bir sunum gerçekleştiren Julie Sinclair üniversiteleri hakkında detaylı bilgiler paylaştı

Michigan Eyalet Üniversitesi Kampüsü

    Üniversite Hakkında:

Michigan eyaletine ait üniversitelerin ilki olan ve 1862 yılında kurulan bu üniversite East Lansing, Michigan’da yer almaktadır.

Amerika’dan sonra 2007 yılında Dubai’de, Dubai International Academic City’de de kampüs kuran bu köklü üniversite Amerika’nın ilk 30 Eyalet üniversitesi arasında yer almaktadır.

Öğrenci sayısı bakımından Amerika’daki 7. büyük üniversite olup 49,300 öğrencisi ve 3000 civarında çalışanı bulunmaktadır.

Packaging, Hospitality Business, Supply Chain Management ve Telecommunication alanlarında öncü üniversitelerdendir. 

200’den fazla akademik programa sahip olan üniversite, International/Intercultural Communication, Mass Communication ve Interpersonal Communication alanlarında Amerika’nın en iyi 4. üniversitesi olarak değerlendirilmektedir.

US News sıralamalarına gore Michigan State’in supply chain management programı Amerika’da 1 numara, Accounting Lisans bölümü de 13. sırada değerlendirilmektedir. 

kapat