Tarabya British Schools - British Primary, Secondary and High School in Istanbul - MUN

Model United Nations

MUN St Petersburg, Rusya

Öğrencilerimiz Rusya'nın Saint Petersburg kentinde yapılacak olan Model United Nations uluslararası konferansına katılmak üzere 21 Mart Cumartesi günü yola çıktılar.

Dünyanın seçkin liselerinin katıldığı bu organizasyona Türkiye'yi temsilen katılan okullardan biri olan okulumuz geçtiğimiz yıl Yunanistan'daki konferansta da yer almıştı.

    MUN Konferasından Gelişmeler 

  TBS Mun takım lideri öğrencimiz yaptığı konuşma ile salonda büyük beğeni topladı.
     
    3 saat süren açılış seramonisinin ardından öğrencilerimiz lobi faaliyetlerine hazırlık öncesinde öğle yemeğindeler. 
     
    TBS MUN takım lideri Model Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi toplantısında program hakkındaki ekibinin görüşlerini aktarıyor. 
     
     
MUN Yunanistan


20 Şubat'ta Yunanistan'nın Thessaloniki kentinde yapılan Birleşmiş Milletler Model toplantısına 8 öğrencimiz ve 3 öğretmenimizle katıldık. 3 gün boyunca süren ve dünyanın seçkin okullarının katıldığı bu organizasyonda öğrencilerimiz hemen hemen her ülkeden öğrencilerie bir araya geldiler. Peki Birleşmiş Milletler Model toplantısı nedir? 

MUN Hakkında
Acmun'un amacı çeşitli ülkelerden gelen lise öğrencilerinin dünyanın bugünkü ve gelecekteki sorunlarıyla ilgili fikirler üretmek, yalnızla derin araştırmalar ile değil görüşlerini somut kanıtlarla desteklemelerini teşvik eden bir ortam oluşturmaktır. Mun öğrencilere, onların arkadaşlarıyla fikirler üretip bunları tartışamalarını sağlamakla beraber, gelecek ve bugünle ilgili endişelerini dile getirmek ve verimli tartışmalar yaratacak ortamlar yaratır.

Tarabya İngiliz Okulları olarak öğrencilerimiz ile bu önemli organizasyonda yer alarak onlara dünyanın sorunlarına ve geleceğine yönelik fikirler üretmelerini sağladık. Öğrencilerimizin farklı ülkelerden farklı kültürlerden öğrenciler ile fikirlerini paylaşmalarını sağlayarak onları birer dünya insanı olarak yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bu amaca hizmet ederken "Dünya İnsanı Yetiştirmek" olan ana vizyonumuza göre hareket ediyoruz.


Fotoğraflar;

 
 
 
 
 
 

kapat