Tarabya British Schools - British Primary, Secondary and High School in Istanbul - Neden TBS

Neden TBS

Öğretirken, sunmuş olduğumuz uluslararası network sayesinde; dünyayı tanıyan, birbirlerini anlayabilen, dünyanın saygın üniversitelerinin istediği kriterlerde yetişen ve eğitim sistemimiz sayesinde bu üniversitelere koşulsuz/şartız kabul edilen bireyler, kısacası dünya insanı yetiştiriyoruz.“Dünya İnsanı” yetiştirir : Gerek bakış açıları, gerekse nitelikleriyle, Tarabya İngiliz Okulları’nın amacı bir “dünya insanı” yetiştirmektir.  Özenle oluşturulmuş bir müfredat, bilgi ve becerilerin değer bulduğu bir ortam, başarı odaklı yaklaşım ve global düzeyde imkanlar. Ezberden uzak, özgür öğrenme ve yapıcı düşünme esaslı bir sistemle yetişecek kendine güvenen, sorumluluk sahibi, sosyal becerilerini kullanabilen ve dünyaya geniş bir perspektifle bakabilen çocuklar geleceğin mimarları olacak. Tarabya İngiliz Okulları’nda öğrenci olmanın ayrıcalıkları, öğrencileri hayatları boyunca takip edecek.


Çift Diploma : Tarabya İngiliz Okulları’nda, çift diploma programı uygulanarak öğrencilerimize uluslararası eğitim denkliği sağlanmaktadır. Öğrencilerimiz Türk eğitim müfredatına paralel olarak Cambridge uluslararası  eğitim müfredatını da almakta olup mezuniyetlerinde Milli Eğitim diplomaları ile Türkiye’de üniversiteye giriş sınavlarına girebilmekte, A-Level'ları ile de dünyanın her yerinde branşları ve not ortalamalarına göre, hiç bir dil veya sınav hazırlığına gerek duymadan üniversitelere direk geçiş hakkı elde edebilmektedirler. Böylece yurt dışında üniversite eğitimi alacak öğrenciler, en az 1 yıl üniversite hazırlık süresinden muaf olacak.

A Level : A-Level, tamamen öğrencilerin gelişimine odaklıdır. A-Level’da öğrenci, yetenekleri ve istekleri doğrultusunda seçtiği alanlarla, ileride sahibi olacağı mesleğin de niteliklerini kazanmaya başlar. Bu doğrultuda öğrenciler, mesleklerine yönelik olarak seçtikleri alanlarda Lise 3’te 4 zorunlu temel dersi alıp, Lise 4’te bu 4 ders arasından 3’ünü seçerek uzmanlaşıyorlar.  Ne istediğini bilen ve mesleğinin gerekliliklerini yerine getirebilecek mezunlarımız, üniversiteye bir adım önde başlayacaklar.

Uluslararası tanınırlık : A-Level dünya üzerinde geçerli kabul edilen Uluslararası Lise denklik eğitimlerinden bir tanesidir. Öğrencilerimiz sahip oldukları A-Level diploma ile, Cambridge ve Oxford başta olmak üzere Birleşik Krallık’taki bütün üniversitelere, Harvard, Yale, MIT ve Stanford dahil olmak üzere Amerika ve Kanada’da 450’den fazla  üniversiteye ve Avrupa, Avusturalya ve Yeni Zelanda’da  dünyaca ünlü üniversitelere sınavsız geçiş hakkına sahip olmaktadır. Ayrıca Cambridge Uluslararası Lise Eğitiminden alınan iyi notlar ile Amerika ve Kanada’daki üniversitelerde tam bir senelik ileri seviye geçiş ya da kredi transferi sağlama olanağı sunulmaktadır. Başarılı öğrenciler, yurt dışındaki üniversitelerin burs olanaklarından daha kolay yararlanabilmektedir.

Çift Dil : Tarabya İngiliz Okulları’nda, dersler İngilizce ve Türkçe dillerinde olmak üzere çift dilde sunulur.

Akademik İngilizce : Okulumuzda İngilizce, ikinci bir dil olarak değil, öğrencilerin yaşlarına uygun eğitimleri alırken kullandıkları bir araçtır. Bu nedenle Tarabya İngiliz Okulları’nda İngilizce öğrenimi eğitimlerin doğal bir süreci olarak gerçekleşir. Tarabya İngiliz Okulları’nda 5-19 yaş grubundaki öğrencilere ileri düzey müfredatla, özellikle yurt dışındaki üniversiteler tarafından çok değer verilen akademik İngilizce eğitimi verilir.

İkinci bir yabancı dil : Tarabya İngiliz Okulları, İngilizce’nin yanı sıra, öğrencinin tercihine göre İspanyolca ve Fransızca dil eğitimlerini de yoğun olarak sunmaktaktadır. 

Sanat Dersleri : Tarabya İngiliz Okulları, öğrencilerin akademik gelişiminin yanı sıra, sosyal faaliyetlerle de öğrencilerin kişisel gelişimlerine özellikle büyük önem vermektedir. Öğrencilerimiz dramadan koroya çok çeşitli sanatsal aktivitelerle profesyonel olarak yönlendirilecek ve ömürleri boyunca unutamayacakları, rengarenk bir eğitim hayatı geçirecekler.

Yabancı eğitmenler ve akademisyenler ile profesyonel eğitim : Tarabya İngiliz Okulları’nın bir diğer ayrıcalığı, güçlü ve alanında uzman akademik kadrosudur. Öğrencilerimizin derslerini yabancı eğitmenler ve akademisyenlerle yapacak olmaları, gerek farklı bir vizyon kazandırılmasında, gerekse üniversite hayatına hazırlıkta onları bir adım öne çıkartacak. Cambridge Uluslararası İlköğretim ve Lise eğitimleri, üniversite ve iş hayatı için otoritelerce mükemmel bir eğitim modeli olarak kabul edilmiştir.

Akademik Destek : Horizon Eğitim Grubu, 16 yıldan fazla bir süredir eğitim sektöründe hizmet vermektedir ve bu süre zarfında dünyanın dört bir yanındaki üniversitelerle güçlü ilişkiler geliştirmiştir. Edindiğimiz deneyimler sonucunda, üniversite başvuru sürecinde öğrencilerimize profesyonel olarak rehberlik etmek ve dünyanın en iyi üniversitelerine kabul almalarına yardımcı olmak uzmanlaştığımız alanların başında gelmektedir.

Butik eğitim : Tarabya İngiliz Okulları’nda sınıflar maksimum 15 kişi olacak şekilde dizayn edilmiştir.

Kampüsler : Tarabya ve Yeniköy sahilinde, yemyeşil ve  geniş bir arazide muhteşem kampüsler. Her şey öğrencilerin ihtiyaçlarına göre dizayn edildi ve  okulumuz son teknoloji ile donatıldı. Spordan sanata birçok branşta, öğrencilerin yeteneklerinin parlatılabilmesi için ise her imkan mevcut.


Akreditasyonlarımız

Bilgi: İlgili akreditasyonumuzun açıklamalarına tıkladığınızda resmi bilgileri inceleyebilirsiniz.

 
  • Özel Tarabya İngiliz Milletlerarası Okulları
  • Özel Tarabya Anadolu Lisesi
  • Özel Tarabya Ortaokulu
  • Özel Tarabya İlkokulu ve Okul Öncesi
  • MEB Talim Terbiye Kurul Başkanlığı Kurul Kararı
  
 
  
 
 
     
 


kapat