HABER - Sosyal Sorumluluk Projesi

HABER > Sosyal Sorumluluk Projesi


 
 

Ağrı Yelkesen İlkokulu öğrencilerinin bu yılki yeni yıl dilekleri Horizon Eğitim Grubu’na ait Tarabya İngiliz Okulları öğrencileri ve velilerinin desteği ile gerçeğe dönüştürdü.


Bir çocuğun dileğini gerçekleştirmek, hayalini kurduğu oyuncağa, giyeceğe hatta ihtiyaç duyduğu ayakkabıya kavuşmasını sağlamak amacıyla bir sosyal sorumluluk projesi hayata geçirildi.

Ağrı Yelkesen İlkokulu öğrencilerini hayallerini resme dökmeleri ile başlayan projede çocuklar; hayalini kurdukları, televizyonda görüp sahip olamadıkları, ihtiyaç duydukları ve daha da önemlisi ailelerinden isteyemedikleri dileklerini harika ve olağan üstü yaratıcı resim yetenekleriyle çizip Horizon Tarabya İngiliz Okulları’na ulaştırdılar.

Tarabya’ya ulaşan bu resimler ve çocukların kendi fotoğrafları tek tek zarflara konularak okulun bu yılki yılbaşı ağacının yılbaşı süsleriyle beraber asıldı. Tarabya İngiliz Okulları’ndaki her öğrenci Ağrı’daki çocuklar tarafından çizilmiş resimlerin olduğu zarfları çektiler. Böylelikle her öğrenci bu muhteşem organizasyonda yer almanın, paylaşmanın, bir mutluluğa vesile olmanın sevincine ortak oldular.

Beklenilenin çok üzerinde bir destek gören bu proje ile yalnızca Ağrı’da ki bu köy okulunun öğrencilerinin dilekleri değil, okullarındaki bazı temel ihtiyaçlar da okul aile birliği tarafından karşılandığı belirtildi.

Tarabya İngiliz Okulları velilerinin olağanüstü özverileri ve yardım severliği sayesinde çocukların yalnızca hayallerini süsleyen oyuncaklara ya da bebeklere kavuşmakla kalmadığı, Yelkesen İlkokulu öğretmenlerinin verdikleri ayakkabı numarası ve beden ölçüleri sayesinde neredeyse tüm çocuklara ayakkabı, mont, eldiven ve bere yardımı yapıldığı belirtildi.

Uzun kış dönemi geçiren bu bölgedeki çocukların üşümemek adına yazdığı dileklerden çok etkilenen veliler yaşadıkları duygusal anları okula ait sosyal medya sayfalarında yorumlar yazarak belirttiler.

Tarabya’dan yola çıkan öğrenci ve yöneticilerden oluşan ekip hediyelerin dağıtılmasını ve çocukların yüzlerindeki gülümsemeyi görmek, sevinçlerine ortak olmak için Ağrı’ya ulaştılar. Çocukların hediyelerini tek tek sahiplerine ulaştıran yetkililer gülen yüzler karşısında duygusal anlar yaşadılar.

Ağrı’ya giden Tarabya İngiliz Okulları öğrencileri bu projelerin büyük şehirlerde daha iyi imkanlarda eğitim veren tüm özel okullar tarafından tekrar edilmesi durumunda imkanları sınırlı olan köy okulu çocuklarını çok mutlu edeceğini belirttiler.

Ağrı Valisi Dr. Mehmet TEKİNARSLAN ve İl Milli Eğitim Müdürü Fatih BAŞAK’ı da makamında ziyaret eden Tarabya İngiliz Okulları heyeti vali ve eğitim müdüründen Yelkesen İlkokulu’na verdikleri destekten projeye hediyeleriyle destek veren tüm Tarabya İngiliz Okulları öğrencilerine teşekkür belgelerini takdim ettiler.
         


Proje Fotoğrafları

kapat