Tarabya British Schools - British Primary, Secondary and High School in Istanbul - TBS Mütevelli Heyeti

TBS Mütevelli Heyeti

     

  Prof. Dr. Nuray Senemoğlu

Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesidir. Lisans Eğitimini Çocuk Gelişimi ve Eğitimi üzerine Kız Teknik Yüksek Öğretmen Okulu ve Ankara Üniversitesi, Eğitim Fakültesinde tamamlayan Prof. Dr. Nuray Senemoğlu, Ankara Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Eğitim Yönetimi Teftişi alanında Yüksek Lisans, Hacettepe Üniversitesinde Program Geliştirme ve Öğretim alanında doktora derecelerini almış; The British Council’ın FCO bursunu kazanarak Leicester Üniversitesi School of Education’da doktora sonrası eğitim yapmıştır.

Öğretmen olarak başladığı profesyonel kariyerini Kız Teknik Yüksek Öğretmen Okulu ve Hacettepe Üniversitesinde araştırma görevlisi; Hacettepe Üniversitesinde Doçent ve Profesör unvanlarını alarak sürdürmüştür. Bu süreçte Süleyman Demirel Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Üyeliği yapmıştır. Amerika Arizona State Üniversitesi College of Education’da Misafir Araştırmacı/Profesör olarak bulunmuş; Türkiye’ye döndükten sonra Hacettepe Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Kurucu Müdürlüğünü de yapmış olan Dr. Senemoğlu, halen Hacettepe Üniversitesinde öğretim üyeliği görevini sürdürmektedir.

Eğitimde program geliştirme ve değerlendirme, okulöncesi eğitimden yükseköğretime öğretme-öğrenme süreçleri, kadın eğitimi, öğretmen eğitimi alanlarındaki katıldığı ve düzenlediği ulusal ve uluslar arası eğitimler, sempozyumlar, kongrelerin yanı sıra yazdığı kitaplar, makaleler, ve diğer çalışmalarıyla Milli Eğitim Sistemine anlamlı katkılarda bulunan Sn. Senemoğlu, Türkiye’de ve dünyada alanının sayılı Profesörleri arasında yer almaktadır.

     
   


  Chris Gaunt

İngiliz Ticaret Odası Başkanıdır. İngiltere'de eğitim görmüş olup, kariyerine İngiltere ve Uluslararası firmalarda 30 yıldan uzun süre yöneticilik görevine sahiptir. HP Bulmer ve Allied Domecq’de üst düzey yöneticilik pozisyonlarında görev aldıktan sonra Coca-Cola International’da 15 yıl görev almıştır.
1995 yılında ilk olarak Hırvatistan'da Coca-Cola'ya katıldı ve bunu Doğu Avrupa'da Kıdemli Yönetim / GM görevleri ve ardından Orta Asya'da start-up operasyonlarında takip etti.

Daha sonra Güney Kafkasya, Orta Asya ve Orta Doğu'da Coca-Cola Şişeleme operasyonlarından sorumlu görevini üstlendi ve 2001'de Efes Invest (Anadolu / Coca-Cola ortak girişim) Başkanı olarak atandı.

Efes Invest ve Coca-Cola İçecek (CCI) Türkiye 'nin 2005 yılındaki birleşmesinin ardından NewCo'nun COO şefi seçildi. 2007'de CCİ Uluslararası Operasyonlar (10 ülke) Başkanlığına atanarak, 2010 yılında CCİ'den emekliye ayrıldı.

2013 yılından beridir İngiltere Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmakta olan Chris Gaunt aynı zamanda; Süzer Group Yönetim Kurulu Üyesi, Merkez Factoring ve Finansal Hizmetler Yönetim Kurulu Üyesi, Global Thinkers Forum Danışma Kurulu Üyesi ayrıca İngiltere Ticaret Odaları Global Akreditasyon Kurulu Yönetim Kurulu Üyesi görevlerini yürütmektedir.
     
  Zafer Kurtul

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Üyesi’dir. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur. Wisconsin-Madison Üniversitesi'nden Finans dalında yüksek lisans (MBA) derecesi almıştır. 2000 -2009 tarihleri arasında Akbank Genel Müdürü olarak görev yapmıştır. Daha önce Citibank, BNP-Ak-Dresdner Bank ve Societe Generale'de yönetici olarak görevlerde de bulunmuştur.

19 Temmuz 2010 tarihinden itibaren Sabancı Holding bünysinde CEO’luk ve Yönetim Kurulu Üyeliğinin yanısıra Sabancı Üniversitesi mütevelli heyet başkan yardımcılığı görevini de sürdürmektedir.
     
   

  Prof.Dr. Celal Erkut

Yönetim hukuku profesörü ve Vehbi Koç Vakfı Yönetim Kurulu üyesidir. 1978 yılında Galatasaray Lisesi'ni ve 1982 yılında da İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdikten sonra aynı yıl İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi İdare Hukuku Anabilim Dalında araştırma görevlisi olarak göreve başlamıştır. 1987-1988 eğitim döneminde doktora çalışmalarını Lausanne Üniversitesi Hukuk Fakültesinde sürdürmüştür. 1989 yılında “hukuk doktoru”, 1993 yılında da “doçent” ünvanlarını alan ERKUT, 1999 yılının Ekim ayında Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne geçmiştir. ERKUT, 2000 yılının Ağustos ayından beri aynı Üniversitede İdare Hukuku Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapmış; 2004 yılında Profesör olmuş; 2011 yılında emekli olmuştur. Yayınlanmış beş kitabı ve elliye yakın makalesi vardır. 

1998 -2001 tarihleri arası Galatasaray Spor Kulübü Derneğinde yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Halen Galatasaray Eğitim Vakfı mütevelli heyeti üyesidir. Ayrıca 2014 yılında Koç topluluğuna bağlı olan Vehbi Koç Vakfı’nın Yönetim Kurulu üyeliği görevine seçilmiştir.


     
   


  Tuncer Hunca

Hunca Kozmetik Kurucu ve CEO’dur. Amerika - Louisiana State Üniversitesi Kimya Fakültesi’nden mezun olmasının ardından İstanbul Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisansını tamamlamıştır. 1986 yılında aile şirketleri olan Hunca Kozmetik’de görev almaya başlamış olup bugün itibariyle yönetim kurulu başkanlığı görevini yürütmektedir. 

Türkiye Olimpiyat Komitesi üyesi olmasının yanı sıra, Galatasaray Spor Kulübü Yönetim kurulu ve Divan Kurulu üyesidir. Ayrica 2013 - 17 yılları arasında Darüşşafaka Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevini de yürütmüştür.

Hunca Kozmetik markasını ve ürünlerini dünya standartlarında hizmet sunan bir yapıya dönüştüren Tuncer Hunca Hunca Kozmetik'i bugün kendi sektöründe en büyük pazar payına sahip firmalardan biri haline getirmiştir.
     
   


  Mehmet Gültekin

Tarabya İngiliz Okulları kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanıdır. Lisans eğitimimi Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde tamamlandıktan sonra Lisansüstü eğitimi için İngiltere Wolverhamton Üniversitesinde MBA yapmıştır.

1997 yılında merkezini İngiltere’de kurduğu Horizon Eğitim Grubu (Tarabya İngiliz Okulları, Akademik Konsey, Horizon Yurtdışı Eğitim Grubu, Horizon Akademi Dil Okulu, TBS Medya Yapım, Istanbul Workshop ve Uluslararası Öğrenciler Derneği) kurucusu ve yönetim kurulu başkanıdır.

Yapmış olduğu eğitim projeleri başta siyasiler olmak üzere, iş dünyası, eğitim camiası, medya ve birçok kurumdan tam destek ve takdir almıştır. Ulusal bir derginin yaptığı anket sonucu 2011 yılının en iyi “Sosyal Girişimcilik” ödülüne ve de 2017 de Uluslararası Eğitim’de kalite ödüllerine layık görülmüştür.

Ayrıca kuruculuğunu yaptığı Tarabya İngiliz Okulları’nı kısa zamanda bir dünya okulu haline getirmiş ve bunun neticesinde Avrupa İş Konseyi’nin bir parçası olan, Sokrates Ödül Değerlendirme Komitesince “Eğitimde Uluslararası Standartlar”, ‘Eğitim Yönetimi ve Eğitim Metotları” konularında Avrupa Kalite Ödülüne de layık görülmüştür.
     
   


  Janet Williams İpek

Lisans eğitimini University of Wales’de Eğitim Bilimleri alanında onur derecesi ile bitirmiş olup, Yüksek Lisans eğitimini de Amerika’nın seçkin üniversiteleri arasında bulunan Southeast Missouri University’de tamamlamıştır.

Eğitim, Öğretim Teknolojileri ve İngilizce Eğitimi alanında uzmanlaşmış ve çalışma hayatına Amerika’da uluslararası öğrencilerin eğitimi ile başlamıştır. Uzun yıllardır değişik ülkelerde çift dilde eğitim, Uluslararası müfredat geliştirme konularında başarılı çalışmalara imza atmıştır. Dünya genelinde konferanslara konuşmacı olarak katılmıştır.

Daha sonra Yönetim dalında yüksek lisans da yapan Janet Williams-İpek, eğitimi sırasında eğitim ve iş geliştirme alanlarında kendini geliştirmiştir. 

Tarabya İngiliz Okulları'nın kurulumunda yer alan Janet Williams-İpek, dünya genelinde tanınan ve ödüller alan bir kurum haline gelmesinde önemli rol oynamıştır.
     
     
kapat