Tarabya British Schools - British Primary, Secondary and High School in Istanbul - Türkiye'nin ilk öğrenci UNICEF Kulübü

UNICEF Kulübü

Tarabya İngiliz Okulu öğrencileri, kurdukları "UNICEF Kulübü" ile Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu için destek çalışmalarına başladı.

Çocukların onur, güven ve potansiyellerine ulaşabildiği bir dünyada yaşaması için, her bir öğrencinin yaratıcı fikirleri var. Öğrenciler, Unicef Milli Komite Genel Müdürü Sanem Bilgin Erkurt öncülüğünde hazırlayacakları projeler için kolları sıvıyor.

Bugünkü toplantının ana başlığı “önce bilgi sahibi olmak” Sanem Bilgin Bozkurt küçük bir bilgi toplantısından sonra öğrencilere yardım konusunda neler yapabilecekleriyle ilgili ev ödevleri verecek.


.........................................................................................................................................................................................................................

13.06.2014

Unicef'in Soma Projesine Destek için Emre Aydın konseri

Türkiye’nin ilk UNICEF öğrenci kulübünü kuran Tarabya İngiliz Okulları öğrencileri, karne gününe özel düzenledikleri Emre Aydın Konseri ile yıla veda ettiler. Konserin davetiye satışlarını üstlenen öğrenciler, örnek bir davranışla konserin tüm gelirlerini UNICEF’in Soma projesine bağışladılar.

Konser öncesi UNICEF kulübü öğrencilerini kulisine kabul eden Emre Aydın, “Her konser öncesi biz ekipçe çok heyecanlıyız, fakat bu konserin Soma yararına yapılmasından dolayı büyük bir hevesle sahneye çıkacağız.” dedi. Sanatçıların sadece sosyal yardım projelerinde yer alması değil, duyarlılıklarını belli etme misyonu da taşıdığını söyleyen Emre Aydın, “Bu tarz projelerle ile bu duyarlılık perçinleniyor” diyerek Tarabya İngiliz Okulları öğrencilerine kendisini bu projeye davet ettikleri için onur duyduğunu belirtti. Diğer sanatçılar için de fikir isteyen Tarabya İngiliz Okulları öğrencilerine Emre Aydın, böyle büyük ve samimi projelere tüm sanatçıların destek vereceğini, onların da herkes gibi duyarlılıklarının çok fazla olduğunu belirtti.


Fotoğraflar

  

.........................................................................................................................................................................................................................


26.03.2014

UNICEF olarak bilinen Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu çalışmalarına Özel Tarabya İngiliz Okulu öğrencileri kurdukları "UNICEF Kulübü" ile destek verme kararı aldılar.

Bu kapsamda İstanbul Bölge Müdürü Arzum MELEKSOY tarafından UNICEF çalışmalarıyla ilgili ilk bilgilendirme toplantısı okulun Tarabya kampüsünde öğrenci ve Unicef yetkileleri ile yapıldı.

Öğrencilerin yoğun katılım gösterdiği bu toplantı sonucunda pek çok proje fikride öğrenciler tarafından yaratıldı. Öğrenciler UNICEF’in birer gönüllüsü olarak kulüp kapsamında yaptıkları çalışmalarla destek vereceklerini ve diğer okullarda da UNICEF kulübü kurularak sosyal sorumluluk faaliyetleri ile yaşadıkları dünyaya daha fazla yararlı olmanın gerekliliğini ifade ettiler.

Fotoğraflar


kapat